Exekúcie

Výpis z Centrálneho registra exekúcií je prehľad indikatívnych informácií o konkrétnych exekučných konaniach. Dozviete sa, či bola na konkrétny subjekt nariadená exekúcia, ktorý súdny exekútor bol poverený vykonaním exekúcie alebo o akú vymáhanú povinnosť ide. 

2 EUR / prvý dopyt na existenciu subjektu v databáze*

Prvým dopytom zistíte, či sa osoba nachádza v Centrálnom registri exekúcií.

Spôsoby získania exekúcií

  1. Výpis exekúcií (z Centrálného registra exekúcii) môžete získať bez registrácie priamo nákupom v e-shope.
  2. Môžete platiť online kreditnou kartou.
  3. Výpis je k dispozícii ihneď po zaplatení vo formáte pdf.
  1. Výpis z Centrálneho registra exekúcií (exekúcie) si môžete vyžiadať osobne v Klientskom centre.
  2. Pýtať sa môžete na seba alebo na inú fyzickú či právnickú osobu.
  3. V Klientskom centre CRIF môžete za služby zaplatiť v hotovosti alebo kartou.

 

Ako sa podáva dopyt do Centrálneho registra exekúcií?

Podanie dopytu do Centrálneho registra exekúcií prebieha v 2 krokoch. Najskôr sa dopytom overí, či sa osoba v databáze nachádza. Podať dopyt môžete na fyzické osoby (FO), fyzické osoby – podnikateľov (FOP) a právnické osoby (PO). Prvý dopyt na osobu/spoločnosť stojí 2 eur. Platba je účtovaná za dopyt. To znamená, že platíte aj v prípade, že sa hľadaná osoba v databáze nenachádza. Pokiaľ sa v databáze nachádza, výstupom je prehľad jednotlivých exekúcií. Ak sa zaujímate o detail niektorej z exekúcií v prehľade, zaplatíte za dopyt na detail cenu 2 eur.

 

Exekúcia – Otázky a odpovede

Tu nájdete odpovede na najčastejšie otázky vzťahujúce sa k exekúciám. Podrobnejšie informácie nájdete v našej sekcii FAQ.

Čo je Centrálny register exekúcií?

Centrálny register exekúcií (ďalej len „register exekúcií“) je verejným zoznamom dostupným na webovom sídle komory, do ktorého sa zapisujú údaje o každej právoplatne neskončenej exekúcii. Podrobnosti a rozsah zapisovaných údajov upravuje zákon č. 233/1995 Z.z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a o zmene a doplnení ďalších zákonov a vyhláška č. 355/2014 Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky z 10. decembra 2014 o centrálnom registri exekúcií.

Čo je výpis exekúcií?

Výpis exekúcií získate na portáli moje-financie.sk on-line po registrácii alebo osobne v Klientskom centre CRIF na počkanie. Do Centrálneho registra exekúcií (CRE) SR môžete podať dopyt na fyzickú osobu (FO), fyzickú osobu – podnikateľa (FOP) alebo na právnickú osobu (PO). CRE je verejný zoznam, ktorý vedie, prevádzkuje a spravuje Slovenská komora exekútorov podľa zákonného poverenia. 

CRE umožňuje zisťovať indikatívne informácie o konkrétnych exekučných konaniach, zisťovať, či bola na konkrétny subjekt nariadená exekúcia podľa exekučného poriadku, ktorý súdny exekútor bol poverený vykonaním exekúcie, o akú vymáhanú povinnosť ide, kedy bola exekúcia nariadená, či bola právoplatne odložená alebo zastavená. 

Čo sa zapisuje do Centrálneho registra exekúcií?

Exekútor, ktorý je poverený vykonaním exekúcie, zástupca, náhradník alebo nástupca exekútora vykonáva do registra exekúcii do siedmich dní od právoplatnosti rozhodnutia zápis alebo zmenu údajov o právoplatne neskončenej exekúcii. Záznam o právoplatne ukončenej exekúcii vymaže exekútor z registra exekúcií do 14 dní.

Ako získam výpis exekúcií?

O výpis exekúcií môžete požiadať osobne v Klientskom centre CRIF alebo sa môžete zaregistrovať na portáli moje-financie.sk. Údaje o registrácii nájdete TU. V prípade, že ste registrovaným používateľom portálu, môžete sa spýtať na exekúcie on-line, táto služba je vám k dispozícií nepretržite.

Čo keď som právnická osoba?

Do Centrálnho registra exekúcií sa môže pýtať fyzická aj právnická osoba. Dopytovať sa možno na fyzickú osobu, fyzickú osobu podnikajúcu aj právnickú osobu.

Články a zaujímavosti

Riadenie osobných financií sa začína podrobným prehľadom

Ak chcete mať svoje osobné financie pod kontrolou, registrácia na webovej stránke Moje-financie.sk je tým správnym krokom, ktorý vášmu cieľu len a len pomôže. Patríte k ľuďom, ktorí využívajú rozsiahle možnosti čerpania pôžičiek v bankách alebo v iných finančných inštitúciách, či už ide o povolené…

Vymeniť splácanie za sporenie sa oplatí

Mnohí ľudia si kupujú veci za peniaze, ktoré nemajú a preto si ich požičajú. Žijú tak na dlh. Takýto život je najdrahší. Pretože za danú vec v konečnom dôsledku zaplatia viac peňazí, než stála. Tak napríklad: nový horský bicykel stojí 3 500 eur. Keď si naň zoberú pôžičku, resp. spotrebiteľský úver…